Sázava 2018 – 9. ročník

Dne 26. června 2018 jsme se s devátou třídou, paní učitelkou Radkou Noskovou a panem učitelem Davidem Paříkem vydali na řeku Sázavu. Společný sraz jsme měli na Hlavním nádraží v Praze, kde jsme nemohli paní učitelku najít. V osm hodin nám jel vlak směr Čerčany, který jsme všichni museli dobíhat. Cesta trvala asi padesát minut. V Čerčanech jsme si šli ještě koupit svačinu na cestu a vydali jsme se do půjčovny lodí Bisport. Půjčili jsme si 7 kánoí vydra a ještě před nasednutím nás pan učitel poučil o bezpečnosti a o “řízení“ lodi. Všichni jsme nasedli, ujeli jsme asi 100 metrů a zase jsme vysedali, protože nás čekal první jez. Vody bylo dostatečně, abychom nemuseli přenášet kánoe. Po cestě jsme měli tři zastávky. Při první zastávce jsme se naobědvali. Při druhém zastavení jsme spojili lodě a nechali se unášet proudem. Během třetí zastávky jsme si vyšlápli na zříceninu hradu Zbořený Kostelec. Do našeho cíle nás čekalo už jenom pár kilometrů, přejeli jsme dva jezy a byli jsme v Týnci nad Sázavou. Odevzdali jsme lodě, převlékli se do suchého oblečení a vydali jsme směrem na nádraží. Cestou domů jsme se svezli vlakem po staré trati nejprve podél řeky Sázavy a poté podélVltavy. Náš výlet byl zakončen na hlavním nádraží, odkud jsme se vydali domů.

Milan Mužátko, 9. třída

Kalendář akcí