Český den proti rakovině 2019 v Ďáblicích a Březiněvsi

Ve středu 15. května 2019 se Školní žákovská rada fakultní ďáblické školy již podruhé zapojí do celonárodní sbírky Českého dne proti rakovině neboli Květinového dne, který již 23. rokem pořádá Liga proti rakovině Praha. Zástupci Školní žákovské rady budou společně s žáky devátých tříd  prodávat v Ďáblicích a Březiněvsi za 20 Kč květ měsíčku lékařského.

Výtěžek letošní sbírky je určen na prevenci a boj proti nádorovým onemocněním plic. V neposlední řadě je cílem sbírky preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků.

Skupinky žáků, kteří budou květ měsíčku lékařského prodávat, můžete spatřit v době od 6.45 hodin do cca 9.30 hodin a nově i odpoledních hodinách po vyučování např. před budovou ZŠ Ďáblice, MŠ Ďáblice, MŠ Březiněves, na autobusových zastávkách v Ďáblicích, u pošty a lékárny a případně na dalších místech.

Ozdobte se i Vy žlutým kvítkem s meruňkovou stužkou a vyjádřete tak svoji solidaritu s nemocnými rakovinou!

Mgr. Tomáš Novotný, Mgr. David Pařík

Kalendář akcí