Velcí čtou malým aneb odpoledne s literaturou

V půvabném prostředí knihovny ďáblické školy se ve čtvrtek 10. května 2018 v odpoledních hodinách uskutečnila netradiční akce pojmenovaná Velcí čtou malým. Dva příběhy z knih Josefa Čapka a Mary Pavese si pro své mladší spolužáky z 2. a 3. tříd připravili šesťáci a dvě žákyně z 8. třídy. Celý program byl tedy skoro výhradně v režii dětí, učitelé působili pouze v roli moderátorů. 

Velká zodpovědnost, s kterou žáci druhého stupně ke čtení přistoupili, a tak umožnili svým mladším spolužákům zajímavý estetický zážitek, nás velmi potěšila.  

Třeťáci a druháci poslouchali se zatajeným dětem. Bylo vidět, že je příběhy zaujaly a snad i inspirovaly k dalšímu objevování tajů a krás literatury. Atmosféra byla zkrátka velmi pozitivní, příjemná.

Program pokračuje v průběhu května čtením prvňáčkům. Vyvrcholení přijde v samém závěru školního roku, kdy právě naši nejmladší žáci ukáží na oplátku starším, jak umí číst a na základě toho budou pasováni na čtenáře.

Mgr. Tomáš Novotný, zástupce ředitele

Kalendář akcí