Vánoční program (besídky) třídy 4.A

Třída 4. A opět po roce nacvičila vánoční program. V úvodu zazněla píseň  s vlastním textem pod názvem Naše škola. Další program měl dvě části. V první části odehráli žáci dvě vánoční scénky podle knih švédské autorky Astrid Lindgrenové – Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy a Vánoce v Bullerbynu. Ve scénkách zazněly i některé známé koledy. V úvodu se diváci dozvěděli stručné informace o spisovatelce Lindgrenové. Druhou část zahájila hanácká píseň Za horama svítá. Diváci mohli vidět také pět tanců. Třída nacvičila dva kolektivní tance – Louisinu polku od Bedřicha Smetany a latinsko-americký tanec ča-ču. Valerie Čemusová zatančila jako sólistka dva irské tance. Skupina dívek nacvičila tanec na píseň Holky z naší školky. Také zazněla báseň Zima, kterou přednesla Yasmína Farouková. Dvě koledy zahrál  na trubku Adam Kubec. V závěru děti zazpívaly píseň Jednou budem dál, a to česky i anglicky. Navíc, jako přídavek, měli žáci připraven tanec kankán. Vánoční program zhlédly během tří dnů (13.12, 16.12 a 17.12.) všechny třídy z 1. - 5. ročníku. 

V úterý 17. 12. předvedli žáci 4.A více jak hodinový program svým rodičům.

Na přípravě programu se podílely asistentky pedagoga Mgr. Iryna Farbanets a Lenka Vyhnálková.
Fotografovala paní Martina Venigerová.

 

Mgr. Zdeněk Rajtr, třídní učitel 4.A

 

Kalendář akcí