Prvňáčci s družinou v zemědělském muzeu

Čtvrteční odpoledne 15. 11. jsme s družinovými žáčky prvních ročníků navštívili Národní zemědělské muzeum na Letné. Děti si vyzkoušely cestovat tam a zpět hned třemi různými dopravními prostředky. (Autobusem, tramvají a metrem.) A instrukce vychovatelek, zejména řazení do dvojstupů a zásady bezpečného cestování zvládly také na výbornou, patří jim od nás velká pochvala. Ve světě se opravdu neztratí.
Společně jsme nejprve vystoupali po točitých schodech na střechu muzea a prohlédli si panorama Prahy, děti prokázaly schopnost pojmenovat hned několik orientačních bodů. Poté jsme se zúčastnili dialogického výkladu v expozici nazvané "Gastronomie", během níž se žáci seznámili se stravovacími zvyklostmi a podobou kuchyní, nádob na pokrmy a nápoje od pravěku po současnost. Žáci také mohli vyzkoušet různé rébusové hry, které měly prokázat jejich sluchovou, čichovou či vizuální schopnost určit a rozlišit kuchyňské zvuky, pachy a druhy obilnin a luštěnin. Nakonec si vyzkoušeli při simulaci nákupu obsluhu reálné váhy a pokladny. Skutečně poučný a praktický výlet pro nás všechny, během něhož nám přálo i hezké počasí.

Kalendář akcí