Návštěva 5.B v Miškovicích

Ve čtvrtek 8. listopadu jsme se vydali na prohlídku hasičské zbrojnice do Miškovic. Přivítali nás dobrovolní hasiči a hned pro nás měli připravený program. První skupina si prohlédla vozy, které hasiči používají při záchranných akcích. Dokonce jsme si mohli sednout do kabiny jednoho z nich.
Druhá skupina byla v místnosti, kde jim byl promítnut program o bezpečném chování při požáru a viděli jsme i hasičskou výstroj. Dokonce jsme si i zasoutěžili – dopadli jsme dobře. V simulované ukázce jsme se dozvěděli, jak vyprostit horolezce z nebezpečné situace.      V praktické části jsme uviděli, jak se zachovat při vzplanutí oleje na pánvi, žádná voda – poklice! Zapálený odpadkový koš byl uhašen minimaxem s práškovým obsahem a teď přišla naše chvíle, museli jsme vyčistit prostor od prášku, který byl všude. Přijela velká cisterna a my dostali do rukou proudnice a čistili a čistili. Každý se zúčastnil a umyl kousek. 
Exkurze se nám moc líbila. Těšíme se na něco dalšího a pro nás zajímavého. 

žáci 5.B a Vladimíra Nepomucká
 

Kalendář akcí

Velikonoční tvoření

Praha 8

Pro děti a dospělé budou ve dvoraně školy připraveny tvořivé dílny s velikonoční a jarní tematikou.