Na zdravé vlně

Třetí říjnový týden jsme ve školní družině věnovali zdravému stravování. Využili jsme nabídky komunitního centra Vlna a během celého týdne se děti ze všech oddělení školní družiny vystřídali na akci, kterou vedla nutriční terapeutka paní Pavlína Kožerová.

A protože bylo celý týden pěkné počasí vařili jsme venku pod širým nebem. Na úvod jsme si povídali o tom, co a jak správně jíst, jak by měla taková zdravá svačinka vypadat a pak už hurá do práce. Ukázalo se, že je mezi námi spousta šikovných kuchtíků, kteří dokáží strouhat, krájet, míchat, zdobit. Na vlastnoručně připravené zdravé svačince si pak každý kuchtík pochutnal. S sebou domů si děti odnášeli nejen nové zkušenosti a vědomí, že si dokáží takovouto svačinku i sami připravit, ale také recept a to hlavní, kuchařskou vařečku. 

Kalendář akcí