Leden - měsíc věnovaný ptáčkům

V lednu jsme se i my ve školním klubu věnovali ptačí problematice. Nejprve jsme si potrápili hlavičky v edukativním kvízu, pak jsme zalistovali v atlasech ptáků, abychom se naučili rozeznávat běžné i exotické druhy, jaké obývají třeba naše domovy v podobě okrasných andulek vlnkovaných, korel chocholatých atd.. Vyzdobili jsme si školní nástěnky barevnými kresbami, které jsme dotvořili pomocí ptačích pírek (jejichž části samozřejmě umíme také popsat). Přečetli jsme si také několik La Fontainových bajek, např. "O lišce a čápu" a nakonec jsme ve školní kuchyňce vyrobili z šišek a na nich upevněných provázků, semen slunečnice, ptačího zobu a vyškvařeného sádla krmné koule pro ptáky, které jsme s žáky rozvěsili na stromy školního pozemku i nejbližšího okolí školy. A nyní už jen zvědavě vyhlížíme z oken třídy první opeřené hladovce, kteří si k nám přiletí zobnout na přilepšenou.

 

Kalendář akcí