Exkurze 8. a 9. tříd do Drážďan

V úterý 27. listopad 2018 se vypravily obě osmé a deváté třídy Fakultní ďáblické školy na poznávací zájezd k našim západním sousedům do Německa, do předvánočních Drážďan. Po příjezdu do Drážďan se žáci rozdělili do tří skupin a navštívili Muzeum hygieny, Vojenské muzeum a slavnou obrazárnu starých mistrů v zámku Zwinger. Po zhlédnutí všech sbírek a expozic se žáci prošli po historické části Drážďan a měli možnost vidět znovupostavený kostel Frauenkirche, symbol bombardování Drážďan, krásnou operu pana architekta Gottfrieda Sempera, skvostný barokní zámek Zwinger a renesanční Rezidenční zámek s nástěnným obrazem na zdi, 102 metrů dlouhou původní fresku složenou z porcelánových kousků a znázorňující knížecí průvod. K Drážďanům neodmyslitelně  patří také  nakupování, a tak žáci dostali možnost nakoupit vánoční dárky ve zdejších nákupních galeriích a vyzkoušeli si, co to je hlídat si čas a dostat se pak opět správně na určené místo srazu. Navečer jsme společně absolvovali prohlídku čerstvě postavených a vyzdobených vánočních trhů, z nichž nejtradičnější je Striezelmarkt s kolotočem a všemi gastronomickými dobrůtkami. V pozdních odpoledních hodinách jsme se odebrali směrem k připraveným autobusům a vyrazili směrem Ďáblice. 

Mgr. Simona Sedlářová

 

Kalendář akcí