Druháci s družinou v zoologické zahradě

Náš další větší výlet, tentokrát do ZOO, nám trocha čerstvého sněhu a chladno náladu nepokazilo. Alespoň jsme poznali, jak to chodí v Zoo, když je sníh a co dělají zvířátka v zimě. Cesta do ZOO netrvá dlouho, přesto se děti nemohly dočkat. První zastavení jsme si udělali u lachtanů a tučňáků, kterým chladné počasí vůbec nevadilo, a vesele dováděli ve vodě. Hlavním přáním dětí byl pavilón goril a šelem a tak jsme se za nimi vydali přes vodní svět a opičí ostrovy. Nezapomněli jsme se zastavit u želv a ve voliéře ptáků. Cestou do pavilonu šelem jsme obdivovali mláďata levhartů obláčkových, která si nás nebojácně prohlížela. Posvačili jsme a trochu se ohřáli, v bistru u Gastona a hurá za šelmami. Moc jsme se těšili na mláďata tygrů, kterým už je třináct měsíců. S respektem jsme si prohlíželi hady a už vyráželi k tolik očekávaným gorilám nížinným. Ale protože čas je neúprosný a blížila se doba odjezdu, museli jsme se vydat směrem k východu, abychom ještě si ještě stihli nakoupit drobné suvenýry. Hned za branami ZOO, jako vždy, jsme si udělali společnou fotku a pak už autobusem  zpět do školy.

Kalendář akcí