Den třídy 5.B 25. června

Během letošního roku se naše třída zúčastnila akcí, které měly spolu něco společného. Návštěva Lidic, Kobyliské střelnice, beseda s jedním s přeživších lidických dětí Jiřím Pitínem, kterému bylo letos 77 let, návštěva Ďáblického hřbitova, kde údajně byly pochovány ostatky členů skupiny Anthropoid, skupiny Silver A a B.

Dnes jsme navštívili pravoslavný kostel sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Nejdříve jsme zhlédli 20minutový filmový dokument. Prohlédli jsme si panely věnované osudům statečných parašutistů. V hale jsme se setkali se skupinou studentů z Ležáků, obce kterou postihl podobný osud jako Lidice. Odebrali jsme se do krypty, kde se výsadkáři ukrývali a kde ukončili dobrovolně svůj život, věrni svého hesla „VĚRNI ZŮSTANEME“. Prohlédli jsme si interiér kostela, který se trochu liší od katolických, ale i zde jsme našli sv. Ludmilu, sv. Václava, sv. Prokopa Sázavského. Malou procházku jsme zakončili dobrou zmrzlinou na Staroměstském náměstí, procházkou pod Prašnou bránou a pak hurá domůůů.

Vladimíra Nepomucká, třídní učitelka 5.B

Kalendář akcí