Český den proti rakovině 2018 v Ďáblicích

Ve středu 16. května 2018 se Školní žákovská rada ďáblické školy poprvé zapojí do celonárodní sbírky Českého dne proti rakovině neboli Květinového dne, který již 22. rokem pořádá Liga proti rakovině Praha. Zástupci Školní žákovské rady budou společně s žáky devátých tříd  prodávat v Ďáblicích a Březiněvsi za 20 Kč květ měsíčku lékařského.

Výtěžek letošní sbírky je určen na boj proti rakovině tlustého střeva – na  nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center. V neposlední řadě je cílem letošní sbírky preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků.

Skupinky žáků, kteří budou květ měsíčku lékařského prodávat, můžete spatřit v době od 6.45 hodin do cca 9.30 hodin např. před budovou ZŠ Ďáblice, MŠ Ďáblice, MŠ Březiněves, na autobusových zastávkách v Ďáblicích, u pošty a lékárny.

Ozdobte se i Vy žlutým kvítkem s vínovou stužkou a vyjádřete tak svoji solidaritu s nemocnými rakovinou!

Mgr. Tomáš Novotný

Kalendář akcí

KAVÁRNA PRO RODIČE

MŠ Kučerové – Praha Ďáblice v přízemí žluté budovy

Program setkání: vystoupení PhDr. Ladislavy Lažové, dětské psycholožky Téma: Šťastný školáček