Vlakem do Hrusic za Josefem Ladou

Cestu jsme naplánovali na 12. 6. 2018 pro dvě třídy (IV.A, I.A) autobusem, metrem a dále vlakem až do Mnichovic. U nádraží jsme našli žlutou turistickou značku, která nás po „Cestě kocoura Mikeše“ (vesnicí, přes potůček, lesní cestou) dovedla až do Hrusic. Posvačili jsme a rozdělili se do dvou skupin.  V objevování a hledání jsme si nechtěli překážet. Našli jsme tzv. rodný dům Josefa Lady, školu, pastoušku, Jedličkovu louži, kostelíček nedaleko Hospody u Sejků. Byli jsme i v Památníku Josefa Lady a jeho dcery Aleny. Poutavé vyprávění paní průvodkyně nás zaujalo. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí. Prohlédli jsme si krásné obrázky pana Lady a Aleny Ladové. Cesta domů byla kratší. Vedla do Mirošovic, odkud jsme odjeli vlakem do Prahy. Provázelo nás pěkné počasí.

V. Nepomucká, N. Franková

Kalendář akcí

Velikonoční tvoření

Praha 8

Pro děti a dospělé budou ve dvoraně školy připraveny tvořivé dílny s velikonoční a jarní tematikou.