Návštěva Kobyliské střelnice

9. května se naše třída 5.B vydala na Kobyliskou střelnici. Po příjemné cestě Ďáblickým hájem jsme přišli do míst, kde jsme zatím nikdo nebyl. Kobyliská střelnice je bývalá vojenská střelnice. O historii místa jsme se něco bližšího dozvěděli již při březnové návštěvě Lidic.

Přímo proti vchodu jsme si přečetli verše Miroslava Floriana ZASTAV SE NA CHVÍLI, KREV NAŠE VSTOUPILA DO TÉTO ZEMĚ, ALE MY ZNOVU SE VZPŘÍMILI. Při prohlídce areálu nás upoutala socha plačící ženy a za ní kříž se symbolem mučednictví - trnovou korunou. Proč? V době heydrichiády zde bylo během 35 dnů popraveno cca 520 lidí. Na deskách se jmény popravených jsme našli například jména rodiny Horákovy z Lidic. Nejmladší popravení byli dva 15letí chlapci, jeden pocházel z Lidic. Nejstarší popravený byl muž ve věku 72 let. Byly zde květiny a i my jsme z piety položili růži.

V době naší prohlídky sem přišla skupina čtyř lidí, kteří se zastavili u jedné z desek - našli tam jméno svého příbuzného.

Při zpáteční cestě jsme ještě zkontrolovali stromečky, které jsme zasadili na podzim během akce Lesy hl. m. Prahy.

Z prací žáků sestavila Vladimíra Nepomucká, tř. učitelka V.B

 

Kalendář akcí

Velikonoční tvoření

Praha 8

Pro děti a dospělé budou ve dvoraně školy připraveny tvořivé dílny s velikonoční a jarní tematikou.