Čokoládová tretra - pražské čtvrtfinále

Je 6. 6. 2019 7.20 hodin a natěšení mladí závodníci se scházejí dle pokynů trenérek  před ďáblickou školou. Ještě poslední společná fotka pro rodiče a vyrážíme směr Praha-Stromovka. Pro mnohé z dětí je cesta veřejnými dopravními prostředky zážitkem. Kvitujeme nápad děti obléknout do výrazných červených triček s nápisem ZŠ Ďáblice, neb doprava v metru houstne. Takto oděné děti  jsou snadno identifikovatelné a neuniknou pozornosti zvědavých spolucestujících. Všichni mají dobrou náladu, však ji budou potřebovat, závody budou dlouhé. Před devátou hodinou jsme již na stadionu PSK Olymp Praha a mezi prvními registrujeme naše malé atlety k jejich dnešním závodům.  Poté si společně procházíme trať a zkoušíme ji vždy po kategoriích zaběhnout výklusem tak, aby si děti uvědomily, jak mají rozložit své síly. Následuje oficiální zahájení a rozcvičení s českými atletickými hvězdami Romanem Šebrlem (držitelem olympijské medaile v desetiboji) a Radkem Juškou (držitelem českého národního rekordu ve skoku dalekém, jehož hodnota je 831 cm). Pak se již nejstarší kategorie dívek přesouvá na startovní čáru. Z celé Prahy jich startuje 77. Máme zde tři želízka. Nervózní jsou děti i trenérky. Výstřelem z pistole nervozita z dětí padá, ovšem u trenérek roste. Všechny děti z naší školy fandí. Holky si vedly skvěle.  Naše radost je obrovská, podařilo se. Máme první semifinalistku do Ostravy. Než vše stačíme vstřebat, jsou na startu naši hoši . V kategorii je 72 závodníků.  Držíme palce i u nohou.  I v této kategorii máme postupujícího do Ostravy, naše nadšení nezná mezí. Fandíme dál. Na startu jsou další naši závodníci. Pak ale přichází nehezky vypadající pád našeho závodníka, a tak radost střídá smutek a pláč. Naštěstí se ukáže, že jde jen o spáleniny, a i když Tomík svůj závod letos nedoběhl, určitě se připraví na příští rok. Za nedlouho však přicházejí pozitivní zprávy pro naši výpravu. Dva její členové se probojovali do Ostravy i v hodu raketkou. Mezitím pánové Juška a Šebrle dětem na památku pózují na společných fotografiích a podepisují se do památníčků, na kartičky i trička. Závody se blíží ke konci a nás ještě čeká jedno překvapení. I mezi našimi nejmladšími  totiž máme postupujícího do semifinále v Ostravě. Je 14.00 hodin a naše malá sportovní výprava čítající 15 dětí veze do Ďáblic pět medailí. Děti jsou unavené, ale radost je obrovská.  Odměňujeme se zmrzlinou a v duchu děkujeme všem, kteří nám drželi palce. Těšíme se na ostravské semifinále, které proběhne ve středu 19. 6. A pokud i tam naše děti uspějí,  druhý den si zazávodí na Zlaté tretře po boku světových atletů. Určitě to bude skvělý zážitek.  Držme jim palce!

Výsledky našich atletů najdete na stránkách:

https://online.atletika.cz/vysledky/40136           

nebo

http://www.cokoladovatretra.cz/index.php?page=vysledky

foto a video :

http://www.cokoladovatretra.cz/index.php?page=foto

http://www.cokoladovatretra.cz/index.php?page=video

 

Za školní atletickou přípravku Andrea a Monika

Kalendář akcí