4.B navštívila Pražský hrad

Náš první letošní výlet se konal na Pražský hrad. Dopravovali jsme se MHD-autobusem, metrem i tramvají. Poslední zastávka byla Prašný most, už tam na nás čekalo malé zpříjemnění, uviděli jsme hodně starou tramvaj, která teď vozí turisty na vyhlídkové jízdy. Po průchodu bezpečnostními rámy jsme vstoupili přes Jelení příkop na druhé nádvoří Pražského hradu. Po krátkém svačinovém zdržení jsme pokračovali do Chrámu svatého Víta. Všem nám vyrazila dech velikost, výzdoba a prostor chrámu. Pomalu jsme postupovali po obvodu, abychom si dobře prohlédli všechny postranní kaple. Zaujal nás náhrobek sv. Jana z Nepomuku. Vrcholem byla kaple sv. Václava. Ta překonala všechno. Dále jsme postoupili podél venkovní strany chrámu kolem Zlaté brány. Prohlédli jsme si z venku gotické prvky stavby. Dále jsme pokračovali do románské baziliky sv. Jiří. Zde jsme si vysvětlili styl románského slohu. Ve Zlaté uličce jsme obdivovali malé domečky přilepené k hradbám nad Jelením příkopem. I zde byla spousta věcí, které nás zaujaly. Klukům se líbila zbrojnice, děvčatům oblečení, které je tam vystaveno. Po sestoupení k Daliborce se nám otevřel překrásný výhled na Prahu, na její staré střechy, ale i novou výstavbu. Z Hradu jsme sestoupili Nerudovou ulicí na Karlův most. Měli jsme štěstí, viděli jsme při práci potápěče, kteří opravují ledolamy. Nejen na mostě, ale i na Hradě bylo hodně cizinců, kteří si stále něco fotografovali, možná tu krásu uvidí až doma na fotografiích. Na mostě bylo také mnoho malířů, kteří malovali obrázky Prahy, ale také karikatury lidí. Vycházka se nám moc líbila. Jaká bude další?

Vladimíra Nepomucká, třídní učitelka 4.B

 

 

Kalendář akcí