Září a říjen ve školní družině

Několik organizačních poznámek na úvod.

Telefonní čísla ve školní družině:

  • 1. třídy – dolní družina – pí vychovatelka Tačovská:    601 372 881
  • 2. třídy – horní družina – pí vychovatelka Poláčková:    606 071 751
  • 2. třídy – horní družina – pí  vychovatelka Votavová:    601 372 883
  • 3. třídy – pí vychovatelka Komárková:    601 372 880
  • 4. třídy – p. vychovatel Seifert:    601 372 884
  • Školní klub – pí vychovatelka Hrbková

Žádáme rodiče, aby vychovatelkám postupně písemnou formou oznamovali odchody dětí na jednotlivé zájmové kroužky, včetně ZUŠ.

 S dětmi chodíme ven za každého počasí, nezapomeňte na vhodné oblečení, které si mohou ponechat v šatně ve skříňce.

ZÁŘÍ

Po prázdninách jsme se opět setkali se svými novými i starými kamarády a vychovateli. Všechny jste nás již mohli potkat na našich vycházkách za ďáblickými dětskými hřišti.

 

Seznamovací měsíc září je pro družinu také měsícem JABLÍČKOHRANÍ.

Prvňácci si například velmi pěkně ozdobili přinesená jablíčka a nazdobili velkého papírového ježečka. Druháčci si z jablíček vyrobili tiskátka a pro maminky ozdobili pěkný ubrousek. Také se chystají na ochutnávkovou výstavku všeho, co lze z jablíček připravit. Děti ze třetích tříd si zajímavou technikou vyrobily a ozdobily papírová jablíčka. Všechny výrobky můžete vidět na nástěnkách v přízemí nové budovy školy.

Poslední pátek v září navštíví děti se školní družinou výstavu místních chovatelů drobného zvířectva.

Z družinového fondu jsme již také zakoupili předplatnou vstupenku do ZOO, takže se všichni těšíme, že až do března, můžeme celkem 6krát navštívit ZOO Praha zdarma.

 

 

ŘÍJEN

 

PRVŇÁČKOVÉ

Přihlášení prvňáčci pojedou do ZOO ve středu 2. 10. 2013. S sebou vhodné oblečení, malou svačinku, dle uvážení rodičů kapesné. Odjíždíme po obědě a ke škole se vrátíme kolem 16.00 hod. Vstupné do ZOO je hrazeno z fondu školní družiny (předplacená vstupenka). Kapacita max. 27 dětí (ale nebojte se, pojedeme ještě jednou).

DRUHÁCI

Budeme s dětmi pravidelně každý pátek navštěvovat Solnou jeskyni Ládví. Bližší informace mají již přihlášené děti v notýskách.

TŘEŤÁCI

Třeťáky čeká v říjnu cesta do kina Ládví a nácvik programu na společnou družinovou středu.

ČTVRŤÁCI a ŠKOLNÍ KLUB

Děti společně s panem vychovatelem Martinem a s paní vychovatelkou Míšou čeká také výprava do ZOO, a to 23. 10. 2013. S sebou je dobré vzít si malou svačinku a dle uvážení rodičů kapesné. Odjezd bude po obědě a návrat ke škole cca v 17.00 hod. Vstupné do ZOO je také hrazeno z fondu ŠD.

 

SPOLEČNÁ DRUŽINOVÁ STŘEDA

9. 10. 2013

 MOJE, TVOJE, NAŠE DRUŽINA

 Společné setkání dětí všech oddělní na sále, kde se v připraveném programu představí jednotlivá oddělení. Začínáme po obědě a loučit se budeme v 15.00 hod.

 

 AKCE MĚSÍCE ŘÍJNA

16. 10. 2013

 HAVELSKÉ PEČENÍ

 Ve středu 16. 10. 2013 od rána mohou do školní družiny odvážní pekaři a pekařky přinášet své výrobky označené jménem a třídou. Uvítáme i přiložený recept a případnou cedulku s informací, k jaké příležitosti dobrotu nejčastěji pečete. Odbornou porotou, která bude jednotlivé dobroty „hodnotit“, bude vedoucí naší školní jídelny, hlavní kuchař a paní ředitelka. Na vyhlášení vítězů Havelského pečení a společnou ochutnávku zveme všechny maminky a ostatní pekaře v 15.00 hod do jídelny naší školy.