Oborové dny

Oborové dny pro školní
rok 2017-2018

dokumenty ke stažení:
oborová zpráva-požadavky pro 6 a 7. rocnik
oborová zpráva – vzor pro 6. a 7. ročník
oborová práce – požadavky pro 8. ročník
oborová práce – požadavky pro 9. ročník
oborová práce – vzor pro 8. a 9. ročník
závazná šablona pro oborovou práci (8. a 9. ročník)

  učitel

vedoucí oboru

název oboru stručná anotace pro ročníky blízký předmět Poznámka  
 
1 Radka Nosková Pojď si zatančit! Pohlédneme na tanec jako na sport. Ukážeme a vyzkoušíme si využití tanečních prvků ve sportech jiných, a to i v těch zvířecích. 6. – 9. Tv, Hv, P Úhrada vstupů-cca 150,- Kč/lekce.  
2 Jitka Stoklasová

Zdeňka Rumlová

Výtvarné umění dnes a v minulosti Jak pracuje a tvoří významný malíř žijící v Ďáblicích, výstava na hradě Grabštejn, galerie výtvarného umění, vlastní tvorba. 6. – 9. VV 200 – 300,- Kč  
3 Viktor Černohorský

Jan Kruchina

Československý odboj za 2. sv. války Na pozadí čs. odboje proti nacismu budeme mapovat atentát na Reinharda Heydricha. 6. – 9. D Náklady přibližně 150 Kč – návštěva Panenských Břežan. Dále jen jízdné MHD.  
4 Jan Hoštička

Tomáš Novotný

Významné firmy v Česku Navštívíme vybrané významné firmy působící v Česku. Seznámíme se s jejich historií i současností. Poznáme osudy významných podnikatelů a vysvětlíme si, co vedlo k jejich úspěchům i neúspěchům. 6. – 9. Z, D, PD 200 až 300,- Kč za jeden oborový den  
5 Dunajová Kamila Nejzajímavější místa ČR Přiblížení architektury a života v dobách minulých, poznání přírodních úkazů a krás Česka. 6. – 9. Z, D 1. Exkurze na zámku Hluboká s výkladem a prohlídkou (300,-)

2. Návštěva Kutné Hory – chrám svaté Barbory a Kostnice s výkladem a prohlídkou (300,-)

3. Hrad Karlštejn s výkladem a prohlídkou (200,-)

4. Koněpruské jeskyně s výkladem (200,-)

 
6 Jiří Zeman

Lenka Zrzavá

Příroda kolem nás Jsme součástí přírody, a proto je dobré ji poznat. Navštívíme zvířata v pražské Zoo, podíváme se za hospodářskými zvířaty v Toulcově dvoře, na jaře navštívíme Botanickou zahradu v Troji a Národní zemědělské muzeum, kde jsou interaktivní expozice o vztahu lidí k přírodě. 6. – 9 P Je potřeba počítat s cestami MHD a se vstupným během jednotlivých exkurzí: (Zoo – 150 Kč, Bot.z. – 75 Kč, NZM – 0 Kč, Toulcův dvůr – 90 Kč)  
7 Jan Ficek Tajemství hřbitovů Žáci se vydají v doprovodu učitele na významné pražské hřbitovy, kde dostanou za úkol vyhledat známé osobnosti českých dějiny a po té k nim dohledají další informace. 6. – 9. ČJ, D Přepokládám, že bez finanční náročnosti. Jen jízdné MHD.  
8 Tamás Besskó Canada – 150 Canada is 150 years old this year. If you want to celebrate their birthday, play lacrosse and have fun? Join us! 7.- 9. AJ