Barvy Ďáblic (aneb naše škola fotí)

Máme projekty, tentokrát pro celou školu je téma „Barvy“. Já a ostatní z našeho týmu si vybrali tento projekt jménem Barvy Ďáblic pod vedením úžasného pana učitele Besska. Tento projekt byl pro všechny, kteří rádi a dobře fotí. Jsem docela ráda, že jsem mohla být v tomhle super projektu, protože byl úžasný. A proto vám o něm chci něco říct:

První den byli všichni nedočkavostí bez sebe… Nejprve jsme se vtipnou formou seznámili, poté se naši spolužáci z 5. až 9. třídy poučili o zlatém bodu, různých druzích světla a o expozicích a kompozicích (unikl mi rozdíl…). Po zhlédnutí tří krátkých filmů jsme se konečně vydali na cestu skrz na skrz Ďáblicemi. Fotili jsme a fotili a fotili, třeba: barevné květiny, listy, auta, barevné plochy, stromy a různá zvířata. Druhý den nám pan učitel ukazoval fotky, které jsme nafotili. My jsme je promazávali, hodnotili (kvalitu, rozmazání a podobně) a zlepšovali. Ale pozor, museli jsme fotit jen dominantní barvy, které byly: žlutá, oranžová (barva našeho projektu), červená, fialová, růžová, modrá, zelená a později i černá a bílá. Čtyři lidi z našeho týmu poté sestavili scénář k prezentaci.

Třetí den byl poměrně (Hmmmm) zvláštní. Hned po příjezdu do školy jsme se vrhli do řešení čtvrtka, dodělávali jsme prezentaci atd. Potom jsme šli na původně myšlenou krátkou procházku. Z procházky se vyklubala taková malá šestikilometrová túra z Ďáblic do Březiněvsi. Cestu tam všichni (s fňukáním a kňouráním) tak nějak přežili. Po doražení jsme hladili, fotili a krmili tamější koně. Ale cesta zpátky byla horor. Pršelo, foukal velký vítr a byla každému zima. Ale stejně to bylo super.

                                                                       Za oranžový tým Tereza Soudná