Barvy na vlajkách

Minulý rok jsme měli poprvé možnost vyzkoušet si projektové dny, a jelikož se nám projekty minulý rok vyvedly na jedničku, tento rok jsme si dali tzv. repete. Letošním tématem byly barvy a to ve všech možných směrech. Náš tým, který vyfasoval červenou barvu, byl zaměřen v historickém směru. Pod taktovkou pana učitele Černohorského jsme dostali dva úkoly: zjistit významy barev na vlajkách našich sousedů a probádat historii české vlajky.

První den jsme využili k nalezení všech potřebných informací, od historie po grafické zpracování všech vlajek. Všechny získané dovednosti jsme v zápětí využili při tvoření prezentace a textů, které popisovaly drobné příběhy každého z praporů a při jejich ztvárnění na papíry.

Den druhý a třetí se nesly v duchu nekonečného opakování. Přeřeků by se člověk nedopočítal. Když odbila druhá hodina odpolední, všichni jsme šli domů mírně unavení, ale všechno do sebe pěkně zapadalo a my se blížili ke konci našeho projektu.

Dokonce finální prezentace projektu ve čtvrtek se vyvedla na červeno.

                                                                                                              Červený tým